Kilka słów na temat finansowania

Najważniejsze wiadomości na leasingu

Ten sposób na pozyskiwanie przedmiotów stał się bardzo popularny w ciągu ostatnich lat. przedsiębiorstwa leasingowe pokonują rekordy jeśli chodzi o portfele leasingowe, nie jest to zaskoczeniem, że coraz bardziej pokaźne pieniądze idą na reklamy leasing maszyn. W Polsce istnieją zarówno duże przedsiębiorstwa leasingowe, takie jak odłamy banków czy producenci aut – Volkswagen, BMW itd. Jednak można często zobaczyć oferty również małych, nie tak popularnych firm leasingowych. Leasing maszyn to świetny sposób na dostanie środków trwałych do przedsiębiorstwa bez konieczności jednej pokaźnej opłaty, jak np. w przypadku chęci wzięcia auta firmowego. Samochód jest wydatkiem rzędu nieco mniej niż stu tysięcy złotych za optymalnie wyposażone samochód w segmencie B. W przypadku leasingu kwota ta jest rozdzielona na kilka mniejszych części, pierwszą jest opłata początkowa, która może wynosić od zera do nawet trzydziestu procent ceny początkowej środka trwałego, raty leasingowe są podzielone na opłaty okresowe na dany okres czasu (zwykle do 60 miesięcy max.) i ewentualnie kwota wykupu (w przypadku leasingu operacyjnego).

Czym jest leasing

Jest to umowa, którą zawiera biznesmen mający własną firmę, zwany w umowie jako leasingobiorca, z przedsiębiorstwem leasingowym, które określa się mianem leasingodawcy. leasing urządzeń
Po podpisaniu tej umowy, leasingodawca przekazuje w użytkowanie dany środek trwały jak np. pojazd. Pewnym jest. że nie robi tego za darmo, leasingobiorca natomiast zobowiązuje się do uiszczenia opłaty wstępnej o ustalonej wysokości wraz z ratami leasingowymi i ewentualną kwotą wykupu. Wszystko wypisane jest w umowie. Bardzo istotnym elementem umowy na leasing maszyn jest również tzw. OWUL, czyli Ogólne Warunki Umowy Leasingu. To tam opisywane są postępowania obydwu stron w niecodziennych sytuacjach jak również kary i zakazy. Także tutaj umieszcza się z pozoru ukryte opłaty jak np. koszt dowozu środka trwałego do wybranego miejsca. Zaleca się wspomnieć także o obowiązkowym pełnym zakresie ubezpieczenia, które trzeba podpisać u ubezpieczalni wskazanej przez leasingodawcę. Można jednak w tym przypadku liczyć na spore obniżki dlatego też oferta staje się opłacalna. Jak najbardziej leasing maszyn będzie świetnym rozwiązaniem dla właścicieli firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =