Finansowanie magazynu na leasing

Magazyn w leasing

Niegdyś leasing kojarzył się tylko i wyłącznie z samochodami. Do tej pory jest to najbardziej promowany segment leasingowy. Jednak mimo tego maszyny i urządzenia każdego roku zyskują mnóstwo nowych klientów i pod względem przychodów dla leasingu niemalże zrównały się w roku ubiegłym z samochodami osobowymi. Nie ma się co dziwić, warunki leasingu są naprawdę atrakcyjne i wielu przedsiębiorców zwraca uwagę na to, że nie muszą obawiać się jednej bardzo dużej opłaty, która mogłaby narazić ich biznes na utratę płynności. Mimo wszystko pamiętajmy o tym, że jest to zobowiązanie długoterminowe. Wracając jednak do magazynów. Najczęściej leasing bierze się na regały półkowe i paletowe oraz na maszyny i urządzenia magazynowe. Rzadziej na nieruchomość i grunt pod magazyn.

Popularne regały półkowe

Planując wyposażenie magazynu każdego czeka ciężka decyzja – jakie regały ma wybrać – regały półkowe, paletowe, czy może automatyczne. Jeśli chodzi o regały automatyczne to najlepiej sprawdzają się w magazynach, w których automatyka jest już wprowadzona. Jeśli będzie to bardziej tradycyjny magazyn to z pewnością doskonałym wyborem będą właśnie regały półkowe. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że segment dodatków jest bardzo rozwinięty i pozwala na naprawdę bardzo zaawansowane modyfikowanie regałów. Wszystko zależy od potrzeb klienta i od rodzaju towarów, jakie będą przechowywane. Najczęściej jednak doposaża się je w boczne i tylne ściany oraz odpowiednio profiluje lub segmentuje półki, aby zapewnić lepsze składowanie towarów i zwiększyć bezpieczeństwo ich oraz pracowników magazynowych.

Regały paletowe do dużych magazynów

Regały paletowe najlepiej sprawdzają się w dużych magazynach, gdzie trafia dużo takich samych towarów i są one zwykle spaletyzowane. Oczywiście, jeśli jednak do magazynu trafiają też regały półkoweczasami pojedyncze produkty to można dokupić regały półkowe, aby mieć gdzie je składować. Nadwyżkę regałów można np. przerobić na szafki pracownicze. Do regałów paletowych warto dokupić wózki widłowe i układnice, jeśli będzie to magazyn wysokiego składowania. Jak widać, regały można ze sobą mieszać, aby otrzymać jak najlepszy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − fifteen =